NÁŠ PŘÍBĚH

1.1 ZAČÁTEK

Jak se říká: „Musíš sám hořet, abys zapálil ostatní“!

U nás byl tou pochodní autor námětu Ladislav Čepel. Zlíňák, bývalý fotbalista, rekreační cyklista, duší sportovec a optimista, který měl jasnou a jednoduchou vizi: Vytvořit deskovou hru, u které by se nenudili ani dospělí, ani děti. Vzápětí nejen on zjistil, jak těžký úkol to byl. Vymyslet hru, která by nebyla jen pro děti a neměla příliš složitá pravidla, bylo opravdu náročné. A aby se zabavili jak dospělí tak i děti? Opravdu výzva!

V červnu 2015 oslovil Láďa svého kamaráda z dětství Alfreda Lettanga, který zase do týmu přibral svého kamaráda a zlínského grafika Radka Jahůdku a všichni se vrhli do práce.

1.2 POSTAVY A PŘÍBĚHY

Hru Pélotone 1903 jsme umístili na začátek 20. století do počátků cyklistických závodů a podpořili příběhy a rozhovory s jednotlivými závodníky.

Nejdůležitějším prvkem ve hře je „tajemný jezdec Francoise Pélotone ve žlutém puloveru“. Je to nejlepší velocipedista tehdejší doby, ale jen málokdo ho uvidí. První závod Pélotone se koná na jeho počest a všichni tajně doufají, že si s ním změří síly a zapojí se do závodu.

Naším cílem bylo přiblížit atmosféru závodů ale i života na počátku minulého století. Současně jsme chtěli představit jednotlivé postavy hry a dát hráčům možnost výběru takových závodníků, kteří by jim byli něčím blízcí a sympatičtí.

1.3 HLEDÁME ILUSTRÁTORA

Největší výzvou bylo najít člověka, který by dokázal naše představy vystihnout a výtvarně ztvárnit.

Nakonec jsme si vybrali Nenada Vitase. Českého karikaturistu, původem ze Srbska, který už 20 let sedí na Karlově mostě a kreslí karikatury kolemjdoucích turistů a který je bavičem na různých akcích. Když Nenad dokázal přesně vystihnout anglickou modelku Lisu, Švéda Gustafssona i Helen de Croc’s, věděli jsme, že on je ten pravý!

1.4 DALŠÍ VÝVOJ

Když už byly namalované ilustrace, napsané příběhy a postavy, bylo potřeba vyrobit prototyp hry a otestovat ji.

S tím nám pomohla zlínská Střední průmyslová škola polytechnická a tiskárna EURA. Jejich spolupráce a pomoc byla pro budoucí vývoj hry naprosto zásadní! Dřevěné figurky a kostku jsme si vyrobili sami a pustili jsme se do testování.

1.5 KDO NÁM HRU VYROBÍ?

Hra byla velice náročná na výrobu jak finančně, tak časově, což jsme nepředpokládali. Zadat něco do výroby v Česku půl roku před Vánocemi je vlastně nemožné. Vyrobit tedy v Číně? To nebylo v souladu s našimi hodnotami a přesvědčením.

Po dlouhém průzkumu a spoustě telefonátů jsme začali jednat s českou společností Dino Toys s. r. o. Dřevěné dílky vyrobila jiná známá česká společnost DETOA s. r. o. Návštěva tohoto krásného podniku v Jizerských horách nám zvedla náladu. Zlaté české ručičky!

Ano, je to česká hra od začátku do konce.

1.6 PRODEJ A MARKETING

Distribuce do různých kamenných prodejních řetězců se neslučuje s naším přesvědčením o spravedlivém dělení marže.

Proto tuto hru v kamenných obchodech prozatím nekoupíte. Vytvořili jsme vlastní e-shop a spolupracujeme s našimi přáteli.

1.7 CO BUDE DÁL?

Teď je to na vás! Doufáme, že Pélotone 1903 dáte šanci. Že si hru i příběhy koupíte a strávíte s nimi příjemné chvíle společně s rodinou nebo přáteli.